פיל נוויל וגיגס

oc copy

אני לא חושב שיש בעיה להודות שבלא מעט משחקי אברטון-מנצ'סטר יונייטד בשנים האחרונות, אברטון –  בין אם ניצחה או הפסידה או סיימה בתיקו – גרמה ליונייטד הרבה ביותר בעיות מאשר הפער בין סגל השחקנים אמור לייצר. כולל אותו 4-4 אפוקליפטי שעלה ליונייטד באליפות. ודייויד מוייס בהחלט רשאי להרגיש שיש לו מה לתרום למנצ'סטר יונייטד ואין שום סיבה שיהלך בזהירות בין הטיפות רגיש לאגו של שחקניו המעוטרים או מחוייב לדרכו של פרגוסון.

והמינויים מבהירים שכך מוייס חושב. הוא לא המשיך את העסקתם של צוות האימון האחרון של פרגוסון של 2009-2013. צוות שזכה בשלושאליפויות והגיע לשני גמרים אירופים. אבל מוייס אומר כאן נחרצות: לדעתו זו הייתה הרוח של יונייטד – לא האיכות. האיכות כרגע כנראה בחלק התחתון של העשיריה הראשונה באירופה. הלכידות, המוטיבציה, חושי הקרב? אין בעיה. ריאן גיגס ופיל נוויל מונו לעשות את מירב העבודה הפיזית עם השחקנים בכדי להבהיר מה הדרישות.

זכותו של מוייס גם לא להתפעל מעבודת האקדמיה. ההתקדמות של קלברלי לא מספיק מהירה. דני וולבק בינתיים יכול להיות נשק טקטי מצויין, כמו במדריד, עדיין לא מוצר של הרכב. על רפאל האקדמיה יכולה לקבל ציון חיובי. אבל מוייס באברטון העמיד שחקנים לא פחות טובים, ללא השם של יונייטד שיכול למשוך ילדים מכל העולם.

אז מוייס מרגיש בבית, זה טוב. ועוד יותר טוב: הוא מרגיש שיש מה לשפר.

אגב, כפי שציינתי בעיתון, פיל נוויל כנראה מינוי משמעותי יותר מגיגס בינתיים. הוא בא אחרי שנות עבודה ארוכות עם מוייס, הקדיש יותר זמן לבניית קריירת אימון, שלא לדבר על כך שגיגס עדיין יכול לתת 3-4 שנים במגרש. ובצד שיאי האליפויות וההופעות ושנות ההבקעה או מתכוון לקשקש על ספר השיאים כל מיני שיאים פסיכדלים "להבקיע בפרמייר ליג בגיל 43" או אולי "26 שנים רצופות עם שער ליגה".

Share on FacebookTweet about this on Twitter

44 תגובות ל “פיל נוויל וגיגס”

 1. ליבר (פורסם: 6-7-2013 בשעה 16:45)

  ליונייטד יש כרגע צוות מקצועי שכולל:
  עוזר מנג'ר, שני עוזרי מאמן, עוזר מאמן שחקן ומאמן שוערים.
  מה בדיוק התפקיד של כל אחד מהם?

  ובמיוחד מה הצפקיד של גיגסי? הרי הוא עדיין שחקן. הוא צריך להתאמן ולשמור על כושר. כנראה שאפילו יותר מאחרים כי הוא כבר מבוגר.
  איך יש לו זמן לקבל על עצמו עוד אחריות?

 2. תוהה בדרכים (פורסם: 6-7-2013 בשעה 17:19)

  אני לא בטוח שהחלפת צוות האימון קשורה להשגות על האיכות שלהם. לדעתי זה יותר מהלך טבעי של מישהו מבחוץ שמגיע לעמדה בכירה בארגון ומנסה להקיף את עצמו באנשים שהוא מכיר ויודע שיהיו נאמנים לו. בנוסף יש פה גם סוג של סימון טריטוריה, כלומר רצון להבהיר שזו הקבוצה שלו במאה אחוז והוא לא בובה של פרגוסון שימשיך לשלוט בקבוצה (דרך אנשים שלו שנשארו בתפקיד) מאחורי הקלעים.

  אני גם לא חושב שמהזווית של יונייטד המינוי של מוייס היה רצון לתקן את הכשלים באירופה בשנתיים האחרונות. בואו נאמר בעדינות שאם הקריטריון המכריע למינוי היה הצלחה בליגת האלופות, היו הרבה מאד מועמדים שיקדימו אותו. הרי שבוחנים את העבודה של מוייס באברטון, יש הסכמה שבליגה הוא הוציא ממה שהיה לו כמעט את המקסימום. הביקורת עליו היא שעם הקבוצה שהייתה לו לאורך כל כך הרבה שנים, הוא היה צריך לזכות באיזה גביע מקומי ולהצליח יותר באירופה. במובן הוא דומה לפרגוסון- יותר מאמן ליגה, של יציבות, דרך לאורך זמן, מאשר מאמן של שלבי נוק אאוט. ברור זה מה שיונייטד חיפשה.

  • דורפן (פורסם: 6-7-2013 בשעה 17:29)

   אין זווית למינוי של מוייס מבחינת יונייטד. פרגוסון החליט. באופן שונה מהתדמית אני חושב שמוייס יחזק את יונייטד באירופה והיא תחלש בליגה. אבל זה גם נובע מכך שהליגה האנגלית עתידה להתחזק עכשיו בגלל מוריניו – כלומר תהיה תחרות קשה בהרבה בבית אבל אינטנסיביות שתחזיר את התחרותיות באירופה

   • אריק (פורסם: 7-7-2013 בשעה 09:32)

    מויס הצליח באופן יחסי בליגה ונכשל באירופה. זה לא מסתדר עם מה שכתבת

    • דורפן (פורסם: 7-7-2013 בשעה 10:15)

     אתה יודע – לא כל מה שקורה בעבר קורה בעתיד. אם מסי משחק באברטון הוא לא מבקיע 91 פעמים בעונה. יופ היינקס לא בנה קבוצות מדהימות מחוץ לבאיירן מינכן. לא אפילו קרוב לכך. לא אפילו בבאיירן בעונה שעברה. ואם אנחנו דנים ביונייטד אם לתעדף ליגה או אירופה – אז לתעדף אירופה במקום כמו אברטון זה דבר מטומטם ממש לעשות.

     לאמן קבוצה בה אתה יודע שכל שחקן שמתקדם קצת אתה מיד מאבד אותו לקבוצה אחרת זה עולם אחר לגמרי. לא העולם הזה של אחרי כל משחק רק דנים במי צריך לקנות – וצריך וויננגר ברמה עולמית, שני גרזנים וסקורר והכל יהיה בסדר. אלא דנים באיך מסתדרים עם זה שצריך למכור.

     אבל העובדה שפרגוסון ששיחק מולו כעשרים ומשהו פעמים כן ראה בו משהו. ולא את המיקום של אברטון בטבלה.

    • אריק (פורסם: 7-7-2013 בשעה 15:23)

     אברטון לא היתה שווה חצי גמר אופא ב11 השנים האחרונות? הייתי שמח אם היה משאיר את הצוות של פרגי במלואו. זה היה מרגיע לדעת שהם שם.

  • תוהה בדרכים (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:02)

   מקבל, אז זה מה שפרגוסון חיפש. העיקרון הוא אותו עיקרון- אם הקריטריון המנחה למינוי היה הצלחה בליגת האלופות הוא היה מעדיף את מוריניו או אנצ'לוטי. ברור שהוא חיפש משהו אחר.

   סביר שיונייטד יחלשו בליגה, פשוט כי מוייס מנג'ר פחות טוב מפרגוסון בשלב הזה של הקריירה של שניהם. מצד שני, יתכן שהסגל של יונייטד יתחזק (אולי גם דרך שיפור ביכולת של שחקנים כבר נמצאים בקבוצה כמו קאגוואה), מה שיחפה במשהו על פערי האיכות בין המאמנים.

   הצלחה באלופות היא גם הרבה פונקציה של מזל, הגרלה נוחה וכו'. עם הגרלה מצוינת והרבה מאד מזל (התודות לריסה) גם גרנט הגיע לגמר האלופות.

   • דורפן (פורסם: 7-7-2013 בשעה 10:20)

    נכון – לגמר האלופות אפשר להגיע בכל מיני דרכים. צ'לסי למשל כבר שנתיים קבוצה כושלת – ולקחה שני גביעים אירופים אבל זה מביך שהסגל שלה מחוץ למרוץ האליפות בערך בדצמבר

 3. גיל (פורסם: 6-7-2013 בשעה 17:39)

  כל הכבוד למויס. אני עד עכשיו מרוצה. הוא לא מתעסק בעבר אלא בא לעבוד בצורה עניינית וככה צריך.

 4. maverick (פורסם: 6-7-2013 בשעה 17:50)

  מצוין. בינתיים נראה שמויס מבין היטב למה הוא נכנס ומה הוא רוצה לעשות. הייתי רוצה לראות התקדמות קונקרטית בגזרת הרכש, אבל יש לי סבלנות.

 5. ליבר (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:10)

  בגזרת הרכש דווקא אני לא מודאג.
  הקבוצה לקחה אליפות בקלות וגם באירופה שיחקה לא רע.
  יש כמה מקומות לשיפור אבל לא צריך לפעול בלחץ.
  מוייס הודיע שרוני נשאר אז ההתקפה מסודרת.
  דה חאה השתפר פלאים והייתי מחתים אותו כבר לעשר שנים וסוגר את עניין השוער לתקופה הנראית לעין.
  רפאל התבגר והשתפר מאוד, אברה חזר לכושר טוב, ריון נתן עונת שיא ואנחנו מתחילים עונה שוידיץ' בריא. בנוסף סמולינג אבנס בוטנר וג'ונס מספקים גיבוי טוב לחלק האחורי.
  אז מה שנשאר לנו לשפר זה הקישור:

  1) חסר קשר אמצע טוב שישחק ליד קאריק. לפי דעתי קלברלי צריך לשחק יותר ואם הוחלט שאין על מי לסמוך אז להביא מבחוץ. לא יודע מה כל השמועות על טיאגו אבל עד שהוא לא מחזיק חולצה ליד מוייס אני לא מאמין לכלום (ראה מקרה סניידר)

  2) קיצוניים – לפי דעתי העמדה שאנחנו הכי צריכים לחזק! הבאנו את זאהה אבל הוא עוד לא הוכיח את עצמו ברמות הגבוהות וצריך לתת לו שנה שנתיים להתפתח. נאני הוא חידה. לפעמים השחקן הכי טוב על המגרש אבל רב הפעמים הוא פשוט מחרב את כל מה שהוא נוגע בו.
  ולנסיה לא חזר לכושר ושנה שעברה היו משחקים שהיה מביך לראות אותו. גיגסי כבר בן 40… אשלי יאנג מוגבל אבל מאוד רוצה.
  לסיכום כרגע יש לנו: גיגסי מבוגר מדי, זאהה צעיר מדי, נאני דפוק מדי ואת יאנג וולנסיה שהם מוגבלים מדי.
  בתור קבוצה שתמיד הייתה ידועה בשחקני הכנף שלה אנחנו חייבים להביא שם מפוצץ. רעיונות לאחד כזה אין לי…

  • תוהה בדרכים (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:14)

   די מאריה.

  • תוהה בדרכים (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:16)

   גם אלכסיס סאנצ'ס.

   אני מניח (על סמך היגיון, לא ידע) ששניהם עומדים למכירה במחיר הנכון. אולי בטרייד על רוני?

   • דורפן (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:21)

    כמה טריידים היו בהיסטוריה של הכדורגל? אנשים פיתחו צורת חשיבה אמריקאית אבל זה דבר נדיר שבנדירים. היה אטו-איברהימוביץ'… לא זוכר הרבה מקרים אחרים.

   • תוהה בדרכים (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:31)

    אני לא כתבתי שזה יקרה, פשוט במידה ורוני באמת מעונין לעזוב (מה שאני לא יודע), זה מהלך שיכול לשרת את כל הצדדים:

    1. רוני בטח יעדיף לשחק בברצלונה או ריאל על הקבוצות הצרפתיות.

    2. די מאריה / אלכסיס יגיעו לקבוצה שצריכה אותם יותר מקצועית ובמקרה של אלכסיס גם מתאימה לו הרבה יותר מבחינת סגנון.

    3. ברצלונה או ריאל מקבלות שם גדול (כמו שהן אוהבות) שגם משחק במעמדה שהן די צריכות.

    4. יונייטד לא מוכרת אותו ליריבה מקומית. מבחינה מעשית היא גם מרוויחה כלכלית, מכוון שהם שחקנים הרבה יותר צעירים עם משכורות נמוכות משמעותית, מה שפועל שווה עשרות מיליונים על פני ארבע-חמש שנות חוזה.

    שוב, במידה ורוני באמת רוצה לעזוב, זה פשוט רעיון טוב.

   • תוהה בדרכים (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:33)

    ואם אני לא טועה, באיטליה זה די מקובל. קאסנו תמורת פאצ'יני למשל.

  • wazza (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:21)

   חן עזרא

   • דורפן (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:23)

    חן עזרא סוג של פספוס. העובדה שעוד לא הגיע לא ממש ברורה.

 6. דורפן (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:22)

  ליבר – נאני לא דפוק. הוא בתקופה רעה. הוא שחקן מאד מקצוען ואהוב על אחרים ולדעתי מיצא עצמו אצל פרגוסון. זה לא אומר שלא יכול לעבוד עם מוייס ויכול להיות שזה השינוי שהוא צריך. היתרון הגדול שלו: הוא אוהב לשחק באנגליה.

  • ליבר (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:42)

   הכוונה הייתה לדפוק בראש…
   היכולת הטכנית שלו מדהימה ולפי דעתי לא נופלת משל רונאלדו. לכן זה כ"כ מתסכל לראות אותו משחק ברמה כ"כ נמוכה. זה פשוט מרגיז.

   אני מאוד מחזיק ממנו. אני מקווה שיצליח לפתוח דף חדש אבל אם לא אז הגיע הזמן למכור אותו. כרגע יש הרבה קבוצות שמבזבזות סכומים מטורפים על שחקנים הרבה פחות טובים ממנו (בעיקר פסז ומונאקו) אין סיבה שנאני לא יימכר ב 20-25 מיליון.

   • wazza (פורסם: 6-7-2013 בשעה 19:42)

    מסכים איתך לגבי נאני שחקן מוכשר ביותר שנותן הרגשה כאילו שווה להשאיר אותו רק בשביל האחוז הקטן שאולי הוא יממש משהו מהפוטנציאל שלו ליותר מנגיד 30 דקות, רצוף

 7. אמיר המקורי (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:40)

  רונן – אשמח לשמוע את דעתך:

  1. אני בהחלט מסכים עם הקביעה שהיונייטד בחלק התחתון של העשירייה האירופאית הראשונה, אבל מה הסיבה לכך? האם זה הסר..?
  2.מה עשו הגדולות האירופאיות האחרות נכון יותר מהיונייטד.?
  3.האם החלפת כל צוות האימון אינה הבעה כלשהי של אי אמון בהחלטות הסר..?

  • ליבר (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:46)

   1) אחת הסיבות היא כספית… ריאל , ברצלונה, באיירן , סיטי, צ'לסי ואפילו פסז' ומונאקו מבזבזות בלי שום חשבון. היונייטד לא יכולים להתחרות בסכומים הללו.

   2) חוץ מקניית הרבה שחקנים בהרבה כסף יש להן את הפריבלגיה של ליגה נוחה מאוד. ריאל, ברצלונה ובאיירן משחקות בליגות עם רמת תחרות נמוכה מאוד ולכן מגיעות למשקים באירופה מאוד רעננות.

   3) אני ממש לא מסכים. כל מאמן אוהב את הצוות שלו. חוץ מזה שאני חושב שהצוות של היונייטד ביקש לעזוב כשפרגי עזב ולא ממש חיכו להחלטה של מוייס. אני מאמין שרנה ופילן יאמנו שנה הבאה בליגה נמוכה יותר באנגליה.

   • יוסי מזרחי (פורסם: 6-7-2013 בשעה 19:53)

    ליבר ידידי,
    הכסף לא היה אף פעם באמת ,הגורם המכריע.
    יונייטד החזיקה ומחזיקה שחקנים עם ערך מכירה גבוהה בלי שום סיבה הגיונית(על פי הבנתי המצומצמת)כמו ברבטוב שבזבז שנה ונמכר ברבע מחיר כמו אנדרסון שהחזיק תקן בסגל, ורוב הזמן לא היה תקוה לעתיד,ושני אלה הם רק דוגמא.

   • יוסי מזרחי (פורסם: 6-7-2013 בשעה 19:56)

    ליבר.
    כסף לא היה אף פעם מרכיב קריטי. מי שמחזיק על הספסל את ברבטוב שנה שלמה סתם, ומי שמחזיק עדיין את אנדרסון גם הוא סתם, יש לו כסף או שווה כסף לבצע רכישות נניח של קשר מרכזי מאסיבי. מישהו חשב שזה לא חיוני ולחא כי לא היה לו כסף.

  • דורפן (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:47)

   הסיבה שהיא בחלק התתחון של העשיריה הראשונה היא שיש חמש קבוצות יותר טובות – שתי הגרמניות, שתי הספרדיות ואז אולי יובנטוס. הייתי אומר סן ז'רמן רק שמאזן הליגה שלה איום. אולי יש קבוצות נוספות טובות שיכולות לנצח את יונייטד במשחק ישיר – אבל אני לא חושב שיש עוד קבוצות שהיו לוקחות את אליפות אנגליה אם היו משתתפות בה (זה גם לא סגור לגמרי לגבי מי שאני חושב שהן שש הטובות – ברצלונה ובאיירן בוודאות, ריאל כנראה, היתר לא בטוח מכל מיני סיבות).

   הסיבה העיקרית לכך היא עזיבתו של רונאלדו שפשוט לא היה לו תחליף. יונייטד חסרה משהו במחלקת הכוכבות. גם ירידת האינטנסיביות של התחרותיות באנגליה תרמה במשהו. וגם מעגלי החיים…. עולים, יורדים.

   אין פה "הבעה של אי אימון" כי לא נדרשת "הבעת אימון". מוייס מונה על ידי פרגוסון ובחר את הצוות. כמובן שהוא כנראה חשב שהצוות לא מבריק כל כך – אבל זה לא שהוא מחוייב לו ממילא.

 8. דון נאפולי (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:43)

  במנצ'סטר יונייטד אני מרגיש בבית. סבאח אלח'יר נשמה!

  • ליבר (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:46)

   בן אדם הזיה…

   • דון נאפולי (פורסם: 6-7-2013 בשעה 18:56)

    למה אני לא ג'ון טרי?!!@?

    • ניצן נ. (פורסם: 6-7-2013 בשעה 20:17)

     +3 ענק

  • תומר ש (פורסם: 6-7-2013 בשעה 19:00)

   בפאב של פרגי, קבעתי איתו פה

   • wazza (פורסם: 6-7-2013 בשעה 19:37)

    אני מבין שגם על המקום השפוי האחרון זה השתלט, לקיבוצניקים מבינכם חפשו את יואב הזב"ם לא מפיל מצחוק אבל חביב

    • דון נאפולי (פורסם: 6-7-2013 בשעה 20:00)

     חביב בהחלט.

 9. אריק (פורסם: 7-7-2013 בשעה 06:41)

  זכותו של מויס לא להתרשם… אולי… אבל להביא צוות שיודע כיצד לסיים שישי בליגה ומעולם לא התמודד על כלום, זה לא הפתרון.

  • wazza (פורסם: 7-7-2013 בשעה 08:36)

   לפי מה שקראתי הוא הציע לרנה ולאריק סטיל להישאר והם לא רצו, רנה קיבל הצעה מאנז'י מחצ'קלה והוא בדרך לשם כנראה אבל אני לט יודע לגבי מייק פילן

 10. סימנטוב (פורסם: 7-7-2013 בשעה 08:39)

  על רנה מולסטין חבל לי ואותו מויס דווקא כן רצה, כך שהוא כן הסתכל על הצוות ובדק את הפלוסים והמינוסים (אריק סטיל עשה עבודה מדהימה עם דה חאה אבל גם לכריס וודס יש מוניטין מעולה, מייק פילן לא ממש השאיר חותם במועדון)
  יש מקום לתקווה ויש מקום לדאגה אני לא הולך לשם, עד עכשיו העבודה של מויס הייתה טובה ודיסקרטית, צריך לתת לו את ימי החסד. היה לנו חתיכת מזל שהסר לקח אותנו תחת כנפו ולפני שהוא פרס את אותם הוא השאיר סגל בריא כל שנותר הן פעולות כירורגיות שהקבוצה תמשיך לפעול כמו שצריך.
  מסקנות יותר מאוחר אני לא הולך לאבד שינה אם מויס טוב או לא עכשיו.

  • אריק (פורסם: 7-7-2013 בשעה 09:38)

   הוא בתפקיד שישה ימים… עד עכשיו הוא בסדר… לא הפסיד אפילו משחק אחד :)

   • סימנטוב (פורסם: 7-7-2013 בשעה 12:22)

    שישה ימים מתוך מאה :) לפרגי נתנו 4 שנים

 11. חז (פורסם: 7-7-2013 בשעה 08:42)

  רק דקדוק, האקדמיה לא תקבל שום ציון על רפאל, מהסיבה הפשוטה שהוא לא גדל באקדמיה. הוא הוחתם יחד עם פאביו בגיל 16 אבל החוק בברזיל אומר ששחקנים לא עוברים עד גיל 18 ושם הוא ואחיו כבר הוקפצו לבוגרים.
  מה שאני מנסה להגיד, זה שהאקדמיה של מנצ'סטר יונייטד כבר שנים לא מייצרת כוכבים. דני וולבאק הוא יחסית עילוי בנתונים שלו, אולי עוד שנתיים-שלוש. קלברלי שחקן חביב. המחזור של סקולס ושות' כבר פרש… ורק גיגסי (אירוני שהוא שנתון אחד מבוגר יותר) עוד פה.

 12. יוסי מזרחי (פורסם: 7-7-2013 בשעה 13:27)

  ניסוי כלים…

 13. ליאב (פורסם: 7-7-2013 בשעה 14:31)

  מיד לאחר שכל עניין רוני נלעס ונגמר עם ההודעה של מויס על כך שלא יימכר, ישירות תהיתי לעצמי בנוגע למינויו העתידי של סקולס. היום פורסם שהוא לא ייקח חלק בקבוצה בשלב זה. אני מקווה שהוא אכן יצטרף בשלב מאוחר יותר העונה. הוא נכס לקבוצה הזו ולא הייתי רוצה לראות שאחד מגדולי שחקני יונייטד שגם לא עזב בטריקת דלת (ע"ע קין) יתחיל את קריירת האימון שלו מחוץ למועדון.

 14. אופיר (פורסם: 7-7-2013 בשעה 14:56)

  אני מהמר שרוני כן יימכר.

 15. קורא (פורסם: 7-7-2013 בשעה 15:34)

  רוני יימכר, אבל לא השנה אלא בשנה הבאה. כרגע המערכת רוצה לשדר יציבות ושהמותג לא יאבד גובה, עוד שנה זה כבר משהו אחר.

 16. נח (פורסם: 8-7-2013 בשעה 08:25)

  קורא – לחלוטין עושה הגיון.

לא ניתן להגיב.